Početak godine novicijata

U subotu 7. kolovoza tijekom večernje molitve u Donjoj Bazilici sv. Franje u Asizu održao se obred uvođenja u novicijat.

Među jedanaestoricom novaka bio je i naš Sandi Aščić koji je izrazio radost i uzbuđenje zbog oblačenja habita i započinjanja ove važne etape u našoj franjevačkoj formaciji. Na obredu u Asizu je sudjelovao i fra Stjepan Brčina. Godinu novicijata fra Sandi će provesti zajedno s tri Francuza i sedam Talijana.

Nedavno je u Asizu došlo i do personalnih promjena. Dosadašnji magistar novaka izabran je za provincijalnog ministra talijanske provincije sv. Franje Asiškoga pa je za novog magistra imenovan fra Vincenzo Esposito.

© Hrvatska Provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca | Dizajn: NiV