Ulazak u postulaturu

Na blagdan rana svetog oca našega Franje 17.09.2016 godine u samostanu Svetoga Frane na Cresu, postulaturu su započeli dva kandidata: Tomislav Dobrijević (Čeminac,Baranja) i Marko Mofardin (Pula). Uz njih na večernjoj molitvi su bili prisutni i magistar fra Stjepan Brčina, gvardijan samostana fra Zdravko Tuba, fra Ferdinand Ćavar i fra Maksimilijan Herceg.

Na upit poglavara zajednice, fra Zdravka:“što tražite od nas?“. Javno su pred zajednicom odgovorili da žele živjeti u molitvi i radosni u pokori, slijediti Krista po uzoru na siromašnog i poniznog sv. Franje.

Kao dar za ulazak u postulaturu od provincije su dobili Bibliju knjigu žive riječi Božje  i znak Tau kao znak milosrđa i pokorničkog života obnovljenog u Kristu.

Postulante preporučamo u molitvu i pažnju naše braće, a tijekom godine, pod vodstvom svog magistra, posjetit će naše samostane i upoznati braću koja u njima žive i djeluju.

© Hrvatska Provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca | Dizajn: NiV
Hrvatska Provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji. Više podataka pronađite na stranici Zaštita osobnih podataka.