Ministranti iz Zagreba na Cresu

P7090048_800x600

 

Ljetne duhovne vježbe za 20 ministranata iz naših župa sv. Antuna i sv. Maksimilijana iz Zagreba održane su u našem creskom samostanu sv.  Frane od 18. do 25. kolovoza 2011.

Uz neizostavno kupanje u moru, ministranti su pod vodstvom fra Ante Gašparića i fra Ivana Penave slušali kateheze o ispovijedi, sakramentima i sv. Franji i redovništvu. Jedan dan su posjetili i samostan benediktinki sv. Petar gdje je svetu misu predslavio benediktinac o. Dorotej Toić, a pošli su i na malo hodočašće na San Salvadur.  Među ministrantima se našao i jedan novi sjemeništarac koji je ove godine završio osnovnu školu, pa će se na jesen priključiti našem malo sjemeništu.

Nakon ove grupe ministranata fra Ante Gašparić i s. Ljubica Bosilj nastavljaju program ljetnih duhovnih vježbi za mlade na Cresu s grupom od 30 djevojaka iz naših župa.

 

fra Ivan Penava

 

Galerija


{gallery}/vijesti/ministranti_cres{/gallery}

© Hrvatska Provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca | Dizajn: NiV